2025 йил 25 июнь куни Тошкент давлат иқтисодиёт университети Самарқанд филиали Бухгалтерия ҳисоби ва молия факультетида талабалар ўртасида стритбол мусобақаси бўлиб ўтди.
Филиал талабалари нафақат билим олишда, балки спортда ҳам фаол иштирок этишмоқда. Улар соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, жисмоний фаолликни ошириш, ирода ва матонатни шакллантириш йўлида фаол ҳаракат қилмоқда.
90 кунлик лойиҳанинг навбатдаги босқичи бўлган ушбу мусобақа талабалар ўртасида соғлом рақобат ва жамоавий руҳни мустаҳкамлади.

On June 25, 2025, a streetball competition was held among students at the Faculty of Accounting and Finance of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
Branch students are actively involved not only in education but also in sports. They are actively working to promote a healthy lifestyle, increase physical activity, and develop willpower and resilience.
This competition, the next stage of the 90-day project, strengthened healthy competition and team spirit among students.