2025 йил 25 июнь куни Тошкент давлат иқтисодиёт университети Самарқанд филиали Бухгалтерия ҳисоби ва молия факультетида талабалар ўртасида стритбол мусобақаси бўлиб ўтди.
Филиал талабалари нафақат билим олишда, балки спортда ҳам фаол иштирок этишмоқда. Улар соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, жисмоний фаолликни ошириш, ирода ва матонатни шакллантириш йўлида фаол ҳаракат қилмоқда.
90 кунлик лойиҳанинг навбатдаги босқичи бўлган ушбу мусобақа талабалар ўртасида соғлом рақобат ва жамоавий руҳни мустаҳкамлади.

25 июня 2025 года на факультете Бухгалтерского учета и финансов Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета состоялись соревнования по стритболу среди студентов.
Студенты филиала активно участвуют не только в учебе, но и в спорте. Они активно работают над пропагандой здорового образа жизни, повышением физической активности, формированием силы воли и стойкости.
Этот конкурс, очередной этап 90-дневного проекта, укрепил здоровую конкуренцию и командный дух среди студентов.