2024-yil 27-sentyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida taniqli ijodkorlar bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda taniqli shoir va yozuvchilar Amir Xudoyberdi, Gulandom Tog’ayeva va Alisher Boymurodovlar, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali professor-oʻqituvchilari hamda talabalar ishtirok etishdi.
Tadbir davomida adiblarning yoshlar qalbida adabiyotga mehr-muhabbatni yanada kuchaytirish, ona Vatanga sadoqat tuyg‘ularini kamol toptirish muhim masala ekanligi aytib o‘tildi. Qizg‘in va samimiy suhbatlar go‘zal mushoiralarga ulanib, o‘quvchilar sevimli ijodkorlarning hayoti va ijodi, she’rlaridan namunalar oʻqidilar. Shuningdek “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida “Yashil makon” umummilliy loyihasi ham amalga oshirildi.
Ko‘chat ekish marosimi el ardog‘idagi shoir va yozuvchilar ishtirok etishdi.