Таянч докторантура, мустақил изланувчилик ҳамда стажёр-тадқиқотчиларни ой давомида илмий-тадқиқот фаолиятида эришган илмий натижалари бўйича мониторинг ўтказилди.
Жорий йилнинг 5-6-июл кулари ТДИУ Самарқанд филиалида Олий таълимдан кейинги таълим институти – таянч докторантура, мустақил изланувчилик ҳамда стажёр-тадқиқотчилик шаклларига қабул қилинган изланувчиларнинг Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2017-йил 22-майдаги “Олий таълимдан кейинги таълим тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 304-сон қарори билан тасдиқланган “Олий таълимдан кейинги таълим тўғрисида”ги Низомнинг 6-боб 53-бандидаги мезонларга мослиги юзасидан олти ой давомида илмий-тадқиқот фаолиятида эришган илмий натижалари бўйича мониторинг ўтказилди.
Мониторинг жараёнида таянч докторантура, мустақил изланувчилик ҳамда стажёр-тадқиқотчилик шаклларига қабул қилинган изланувчилар билан тасдиқланган якка тартибдаги режаларининг бажарилиши бўйича ҳисоботлари, илмий фаолиятда мавжуд бўлган муаммо ва таклифлар тўғрисида суҳбатлар ўтказилди.