ТТЖда давра суҳбати ташкил этилди
Жорий йилнинг 30-апрель куни Бухгалтерия ҳисоби ва молия факультети талабалар турар жойидаги талабалари иштирокида Ёшлар билан ишлаш, маънавият ва маърифат ишлари боʻйича дерикторнинг биринчи оʻринбосари Х.И.Турдибеков, Ёшлар билан ишлаш маънавият ва маърифат бўлими бошлиғи Т.А.Юлдашев, филиал шифокори С.Мустафақулова, психологлар, тарбиячи-педагоглар, ёшлар етакчиси ва таълим-тарбия маслаҳатчилари билан биргаликда давра суҳбати ташкил этилди.
Суҳбатда талабалар ТТЖдаги ички тартиб, дарсларга ўз вақтида ва мунтазам қатнашиш, кийиниш маданиятига риоя этиш масалалари муҳокама қилинди. Талабалар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар, муаммолари ўрганилди. Яшаш шароитлари, ошхона гигиенаси, одоб-ахлоқ ва шахсий гигиена қоидалари, ис газидан заҳарланишнинг олдини олиш бўйича тушунтиришлар берилди.