Кубаев Улугбек Рахматуллаевич 1975 йил 25 августда Самарқанд вилояти Каттақўрғон шахрида қишлоғида туғилган. 1982 йили Самарқанд вилояти Каттақўрғон тумани 66-ўрта мактабга ўқишга кирган. 1992 йили 66-ўрта мактабни тугатган.
1993-1998 йй .- Самарқанд давлат университети амалий-математика факультетида талаба,
1998-2007 йй .- Самарқанд шаҳар  банк коллежи ўқитувчиси,
2007-2013 йй - Тошкент ахборот технологиялари университети Самарқанд филиали  умумкасбий фанлар кафедраси ассистенти,
2013-2016 йй. - Тошкент ахборот технологиялари университети Самарқанд филиали  компьютер тизимлари кафедраси катта ўқитувчиси,
2016-2018 йй..- Тошкент ахборот технологиялари университети  катта илмий ходими,
2019-2021 йй. -  – Тошкент давлат иқтисодиёт университети  Самарқанд филиали  рақамли иқтисодиёт ва ахборот технологиялари кафедраси ассистенти,
2021 й.- ҳ.в..- Тошкент давлат иқтисодиёт университети  Самарқанд филиали  рақамли иқтисодиёт ва   ахборот технологиялари кафедраси катта ўқитувчиси
Катта ўқитувчи лавозими вазифалари:
• ўз меҳнат вазифаларини ҳалол, виждонан бажариш, меҳнат, ижро ва ўқув интизомига риоя қилиш;
• барча ўқув шакллари (ишлаб чиқаришдан ажралган ва ишлаб чиқаришдан ажралмаган ҳолларда) бўйича олий таълимнинг давлат таълим стандартларига мувофиқ тузилган ўқув режаларда белгиланган лаборатория, амалий ва бошқа турдаги машғулотларни юксак назарий, илмий-услубий ва касбий даражада ўтказиш;
• талабаларнинг малакавий амалиётига, курс лойиҳаларига (ишларига), шунингдек, мустақил ишларига раҳбарлик қилиш;
• талабалар билимининг рейтинг назоратини амалга ошириш;
• талабаларнинг аудиториядан ташқари ишларини ташкил этиш бўйича тадбирлар ўтказиш;
• ривожланган демократик давлатлар даражасидаги юксак маънавий ва ахлоқий талабларга жавоб берувчи юқори малакали кадрлар тайёрлаш;
• дарслик, ўқув-услубий ва кўргазмали қўлланмаларни тайёрлаш, шунингдек, олий ўқув юрти ректоратининг топшириғига биноан қайта нашр этиладиган дарслик, ўқув қўлланма ва ўқув-услубий адабиётлар, жумладан, хорижий олимлар билан ҳаммуаллифликда яратилганларга хулосалар тузиш;
• нодавлат таълим муассасаларининг буюртмалари бўйича зарурий ўқув- услубий адабиётларни тайёрлашда иштирок этиш;
• иқтидорли талабалар билан ишлаш, уларни олимпиада ва танловларда, жумладан, “Эл-юрт умиди” жамғармаси танловида иштирок этишга тайёрлаш, талабаларнинг мустақил тайёрланиш шакл ва услубларини такомиллаштириш; аудитория ишларини оптималлаштириш ҳисобига мустақил тайёрланиш ҳажмини ошириш бўйича чоралар кўриш;
• тасдиқланган режага мувофиқ илмий  тадқиқот ишларини олиб бориш, тугалланган илмий тадқиқот ишларини муҳокама этиш ва уларнинг натижаларини ишлаб чиқаришга жорий этиш, тугатилган илмий ишларни нашр этишга тавсия бериш;
• таълим, фан ва ишлаб чиқаришнинг самарали интеграциясини таъминлаш; талабаларнинг илмий тадқиқот ишларига раҳбарлик қилиш;
• тажрибали ўқитувчиларнинг иш тажрибаларини ўрганиш, умумлаштириш ва тарқатиш, янги педагогик технологияни жорий этиш;
• педагогик фаолият билан шуғулланишни бошлаган ўқитувчиларга педагогик маҳоратини эгаллашда ёрдам бериш; ўқув машғулотларини ўтказиш жараёнида замонавий ўқув техника воситаларидан ва якка тартибда ўқитиш, мустақил таълим олиш воситаларидан фойдаланиш•
Билиши керак: педагогик фаолиятига тегишли меъёрий-ҳуқуқий ҳужжатлар, қонунлар, Вазирлар Маҳкамасининг қарорлари, Вазирликнинг Ҳайъат қарорлари, буйруқлари, университет ректори буйруқларининг моҳияти, кафедра йиллик ва истиқболи режалари•
Малака талаблари:
• педагогик фаолиятида зарур бўлган касбий ва ташкилотчилик қобилиятларига, таълим соҳасида иш тажрибаси ва стажига, фаолият тури ва ваколатлари доирасида тегишли билим ва кўникмаларга эга бўлиши;
• олий маълумотга эга бўлиши;
• намунавий шахсий фазилатларга - интеллект, маданият, ижодий, хушмуомалалик ва ташаббускорлик қобилиятларига эга бўлиш, масъулият ҳисси, мустақил қарор қабул қилиш ва иш тутиш, қатъий ҳаракат қилиш, муассаса стратегик мақсадларига эришишни таъминлаш хусусиятларига эга бўлиши зарур•

Понедельник, Вторник, Среда, Четверг
Кубаев Улугбек Рахматуллаевич родился 25 августа 1975 года в селе города Каттакурган Самаркандской области. В 1982 году поступил в среднюю школу №66 Каттакурганского района Самаркандской области. В 1992 году окончил данную школу.
• 1993-1998 гг. – студент факультета прикладной математики Самаркандского государственного университета.
• 1998-2007 гг. – преподаватель Самаркандского городского банковского колледжа.
• 2007-2013 гг. – ассистент кафедры общепрофессиональных дисциплин Самаркандского филиала Ташкентского университета информационных технологий.
• 2013-2016 гг. – старший преподаватель кафедры компьютерных систем Самаркандского филиала Ташкентского университета информационных технологий.
• 2016-2018 гг. – старший научный сотрудник Ташкентского университета информационных технологий.
• 2019-2021 гг. – ассистент кафедры цифровой экономики и информационных технологий Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
• 2021 г. – по настоящее время – старший преподаватель кафедры цифровой экономики и информационных технологий Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
Обязанности старшего преподавателя:
• честное, добросовестное выполнение своих трудовых обязанностей, соблюдение трудовой, исполнительской и воспитательной дисциплины;
• проведение лабораторных, практических и иных видов занятий на высоком теоретическом, научно-методическом и профессиональном уровне, предусмотренных учебными планами, составленными в соответствии с государственными образовательными стандартами высшего образования по всем формам обучения (в случаях, когда они отделены от производства и не отделены от производства;
• руководство квалификационной практикой студентов, курсовыми проектами (работами), а также самостоятельной работой;
• осуществление рейтингового контроля знаний учащихся;
• проведение мероприятий по организации внеаудиторной работы учащихся;
• подготовка высококвалифицированных кадров, отвечающих высоким духовно-нравственным требованиям на уровне развитых демократий;
• подготовка учебников, учебно-методических и наглядных пособий, а также учебной, учебно-методической и учебно-методической литературы, в том числе созданной в соавторстве с зарубежными учеными, переиздаваемой по поручению ректората вуза;
• участие в подготовке необходимой учебно - методической литературы по заказам негосударственных образовательных учреждений;
• работа с одаренными студентами, подготовка их к участию в олимпиадах и конкурсах, в том числе в конкурсе Фонда “Эль-юрт умиди”, совершенствование форм и методов самостоятельной подготовки студентов; принятие мер по увеличению объема самостоятельной подготовки за счет оптимизации работы аудитории;
• проведение научно-исследовательских работ в соответствии с утвержденным планом, обсуждение выполненных научно-исследовательских работ и внедрение их результатов в производство, рекомендация к публикации выполненных научных работ;
• обеспечение эффективной интеграции образования, науки и производства; руководство научно-исследовательской работой студентов;
• изучение, обобщение и распространение опыта работы опытных педагогов, внедрение новой педагогической технологии;
• оказание помощи учителям, начинающим заниматься педагогической деятельностью, в овладении педагогическим мастерством; использование в процессе проведения учебных занятий современных средств методики обучения и средств индивидуального обучения, самостоятельного обучения.
Должен знать: нормативные правовые акты, законы, постановления Кабинета министров, постановления коллегии Министерства, приказы, сущность приказов ректора вуза, годовые и перспективные планы кафедры, касающиеся педагогической деятельности.
• обладать профессиональными и организаторскими способностями, необходимыми в педагогической деятельности, опытом и стажем работы в сфере образования, соответствующими знаниями и умениями в рамках вида деятельности и компетенции;
•  иметь высшее образование;
• необходимо, чтобы образец обладал личностными качествами - интеллектом, культурой, творческими, тактичными и инициативными способностями, чувством ответственности, умением самостоятельно принимать решения и действовать, твердо действовать, обеспечивать достижение стратегических целей учреждения.