Bunafsha Rafiyeva – loyiha ilmiy xodimi
Mirzoxid Yuldashev – loyiha ilmiy xodimi
Xalqaro hamkor tashkilot: AQShning ORCID tashkiloti
Ushbu innovatsion loyiha ORCID identifikatorlarini qabul qilishni rag’batlantirish va akademik ish oqimlariga integratsiyalashuviga ko’maklashish orqali tadqiqotchilar va professor-o’qituvchilarga ko’maklashishga qaratilgan. ORCID tadqiqotchilarga ularni boshqalardan ajratib turadigan noyob identifikator bilan ta’minlaydi, ilmiy ishlar tahlili jarayonini soddalashtiradi va tadqiqot ko’rinihini osonlashtiradi. Tadqiqot natijalari ochiqligini oshiradi hamda qo’lyozmalarni soddalashtirish bo’yicha hamkorlikni rag’batlantiradi.
2. EUSUSTAIN — Erasmus+ Jean Monnet Module bo‘lib, Yevropa Ittifoqining barqaror rivojlanish siyosatlarini O‘zbekiston oliy ta’limi va siyosiy amaliyotiga integratsiya qiladi. Loyiha 2025–2028 yillarda uchta modulni (Green Deal, tarmoqlar bo‘yicha yondashuvlar, ijtimoiy-iqtisodiy o‘lchamlar) gibrid (offline–online) shaklda o‘qitadi.