Iqtidorli yoshlarimizni muntazam ravishda qo‘llab-quvvatlash hamda ularni qolgan barcha talaba yoshlar uchun o‘rnak qilib ko‘rsatish maqsadida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi “Zamonaviy talaba” loyihasini amalga oshirishni ko‘zda tutilgan. “Zamonaviy talaba” – o‘qish davrida oliy ta’lim muassasasida, respublikada va xalqaro miqyosida tanlovlar va musobaqalarda muayyan yutuqlarga erishgan, prezident va nomdor davlat stipendiantlari, sport musobaqalarida yuqori natijalarni qayd etgan, ilm-fan va innovatsiya sohasiga o‘z hissasini qo‘sha oladigan zehnli yosh avlod vakili. “Zamonaviy talaba” loyihasi kuchli iqtidor, tashabbuskor, har tomonlama yetuk kadr bo‘la oladigan talabalarimizning faoliyatini, ularning yutuqlarini doimiy ravishda OAVlari va ijtimoiy tarmoqlarda yoritishni maqsad tashkil etilgan.
Shu munosabat bilan, tanlovda ishtirok etish istagida bo‘lgan yoshlardan 19-yanvar kuniga qadar Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i J.Bo‘riboyevga murojaat qilishingiz mumkin.