Qatarning Lusail universiteti tomonidan o‘zbekistonlik qizlar uchun bakalavr bosqichiga 10ta grant!
O‘zbekistonning Dohadagi elchixonasi tomonidan Qatardagi Lusail universitetida 10 nafar o‘zbekistonlik talaba qizlarni “Biznes menegment” mutaxassisligi bo‘yicha 4 yillik bakalavr bosqichida 100% o‘quv grantlari o‘qitish masalasi ko‘rib chiqildi.
Lusail universiteti Qatarning nufuzli universitetlaridan biri bo‘lib, malakali kadrlarni tayyorlash uchun o‘zining akademik dsturlarini taqdim etadi.
O‘quv grantlari ta’lim, turar-joy, aviachiptalar va oylik stipendiyalarni o‘z ichiga oladi. Bitta talabaga ajratilishi rejalashtirilayotgan grantning umumiy qiymati $100 mingni tashkil qiladi.Ta’lim 2025-yil yanvar oyida boshlanadi va ingliz tilida olib boriladi. Qabul shartining muhim talablaridan biri- kamida IELTS 6.5 olgan bo‘lishi kerak va nomzod intervyudan o‘ta olishi kerak.
Iqtidorli qizlarning hujjatlari vazirlikka yuboriladi. Keyingi bosqichda esa Vazirlik hujjatlarni Qatarga yuborish uchun Tashqi ishlar vazirligiga taqdim etadi.
Rasmiy havola: https://lu.edu.qa/bachelor-program/?lang=en.