Talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash uchun arizalarni qabul qilish boshlandi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 10-martdagi “Oliy ta’lim tashkilotlarida talabalarga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida” qaroriga asosan (https://www.lex.uz/uz/docs/-7429154) davlat grantlarini qayta taqsimlash tartibi belgilangan.
Ta’lim granti tanlovida 2024/2025 o‘quv yilida bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari hamda magistratura mutaxassisliklari kunduzgi ta’lim shaklida tahsil olayotgan birinchi kurs talabalari ishtirok etishi mumkin.
Ta’lim grantiga talabgorlar https://forms.gle/18mqRYERn3XwhAWB9 ushbu havola orqali ariza topshirishlari lozim.
Ta’lim grantiga talabgorlardan joriy o‘quv yilida o‘zlashtirish bo‘yicha GPA ko‘rsatkichi 3,5 va undan yuqori bo‘lishi talab etiladi.
Onlayn ro‘yxatdan o‘tish joriy yilning 20-iyulgacha (shu kuni ham) davom etadi.
Ro‘yxatdan o‘tmagan yoki 20-iyuldan keyin murojaat qilgan, shuningdek, ijtimoiy-rag‘batlantiruvchi grant sohibi bo‘lgan talabalar ta’lim granti tanlovida ishtirok eta olmaydi.
2025/2026 o‘quv yilida TDIU Samarqand filialida bakalavriatining davlat granti asosidagi kunduzgi ta’lim shakli bo‘yicha qayta taqsimlash parametrlari
Savollar yoki ro‘yxatdan o‘tishda muammolar bo‘lsa Registrator ofisiga murojaat qilishingiz mumkin.