Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2024/2025-o‘quv yili qishki semestri bo‘yicha imtihon jarayonlarining ochiq va shaffof tarzda tashkil etilishi to'g'risida;
1.O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i (Z.Bobomurodov), Iqtisodiyot fakultet dekani(G‘.Ibragimov), Buxgalteriya fakultet dekani (A.Taniyev )larga;
- yakuniy nazorat topshiriqlari (savollari) fan dasturi (sillabusi) asosida imtihon jarayonlari boshlanishidan kamida bir oy oldin tayyorlanishini ta’minlasin;
- yakuniy imtihonlar garafigi 1- va 2- smenaga mos holda ishlab chiqilsin.
2. 2024/2025 o‘quv yili qishki sessiyasida yakuniy nazorat imtihonlarini tashkil etish va o‘tkazish bo‘yicha Ishchi guruhi quyidagi tarkibda:
Z.S.Bobomurodov – O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i, ishchi guruh rahbari;
A.A.Axmedov – Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘lim boshlig‘i, a’zo;
I.M.G‘aniyev – Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i, a’zo;
O.Tursunov –O‘quv ishlari bo‘yicha inspektor, a’zo;
T.Mamayunusov –Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi bosh mutaxassisi, a’zo;
B.Xujamov –Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi bosh mutaxassisi, a’zo;
M.Osmonov –Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi bosh mutaxassisi, a’zo;
A.Alimov –Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi bosh mutaxassisi, a’zo;
F.Sarimsoqova –Ta’limning kredit sektori bosh mutaxassisi, a’zo;
N.Narzullayev –Buxgalteriya hisobi va statistika kafedrasi assistenti, a’zo;
D.Daminov –Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi assistenti, a’zo.
Ishchi guruhning asosiy vazifalari etib quyidagilar:
- yakuniy nazorat imtihonlarining tashkiliy ishlarini rejalashtirish va muvofiqlashtirish;
- imtihon savollarini tayyorlashda, shifrlash va baholash jarayonlarida shaffoflik va xolislikni ta’minlash;
- imtihon jarayonlarini video kuzatuvlar ostida o‘tkazilishini nazorat qilish;
- imtihon natijalarining HEMIS axborot tizimiga o‘z vaqtida kiritilishini ta’minlash;
- talabalarning imtihonlar vaqtida qoidalarga rioya qilishini nazorat qilish va qoidabuzarliklarning oldini olish.
3.Raqamli ta’lim texnologiyalari markazi bo‘lim boshlig‘i (Y.D.Eshonqulov), Ishlar boshqarmasi boshlig‘i (A.R.Safarov), Bosh hisobchi (R.Eshaliyev)larga;
- yakuniy nazorat o‘tkaziladigan filial yopiq sport inshoatini ovozli kuzatuv qurilmalarini hamda isitish vositalari bilan jihozlash vazifasi yuklatilsin (muddat 5-yanvar 2025 yil).
4. Iqtisodiyot fakultet dekani(G‘.Ibragimov), Buxgalteriya fakultet dekani (A.Taniyev ) hamda Barcha kafedra mudirlariga:
- yakuniy nazorat ishlarini baholovchi professor-o‘qituvchilar tarkibini tajribali, mas’uliyatli xodimlar tarkibidan shakllantirilishini ta’minlasin.
5. Matbuot kotibi (P.Amridinova), Raqamli ta’lim texnologiyalari markazi bo‘lim boshlig‘i (Y.Eshonqulov)larga;
- o‘tkaziladigan yakuniy nazorat turlarini keng jamoatchilik uchun filialning rasmiy veb-saytidagi havola orqali bevosita onlayn kuzatish imkoniyatini yaratsin.
6. Devonxona mudirasi mazkur buyruq nusxalarini belgilangan tartibda mas’ullarga yetkazilishini ta’minlasin .
7. Ushbu buyruq ijrosini o’quv ishlar bo’yicha direktor o’rinbosari F.B.Axrorv zimmasida qoldiriladi.