Meta-borliqda ilk 3D ochiq ma’ruza darsi: raqamli iqtisodiyotda innovatsion yondashuv
2025-yil 23-dekabr kuni soat 16:30 da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining 207B-auditoriyasida Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari” kafedrasi PhD dotsenti U.E. Giyosov tomonidan “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo‘nalishi 3-bosqich ATTQ-124 guruhi talabalari uchun “Web tizimlarini rivojlantirish loyihasi (KD)” fanidan “Web tizimlar loyihasi taqdimoti: loyiha hujjatlari, vizual materiallar va fikrni himoya qilish” mavzusida ochiq ma’ruza darsi o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Mazkur ochiq darsning 3D yozuv varianti O‘zbekistonda ilk bor meta-borliq muhitida, 3D texnologiyalar asosida yaratilgan axborot texnologiyalari bo‘yicha milliy 3D virtual universitet tizimi — vacademia.uz platformasida namoyish etiladi. Ochiq dars Oqsaroy virtual muhit zalida bo‘lib o‘tib, mutlaqo yangi va innovatsion ta’lim formati taqdim etiladi.
Dars jarayonida talaba-yoshlar mavzu yuzasidan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob olish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.