O‘qishni ko‘chirish va tiklash bo‘yicha arizalar qabul qilinmoqda
Hurmatli talabalar!
2025–2026 o‘quv yilida talabalarning o‘qishini ko‘chirish va qayta tiklash jarayoni bo‘yicha arizalar qabul qilinmoqda. Ushbu jarayon O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida hamda bir oliy ta’lim muassasasi doirasida o‘qishni davom ettirish imkoniyatini beradi.
Ariza topshirish muddati:
2025-yil 15-iyuldan 22-avgustgacha (shu kuni ham).
Onlayn murojaat qilish tartibi:
Talabalar arizalarni faqatgina transfer.edu.uz (https://transfer.edu.uz/) elektron platformasi orqali topshiradilar. Shaxsiy ma’lumotlarni to‘g‘ri va to‘liq kiritish, hamda kerakli hujjatlarni tizimga yuklash zarur.
Arizalarni ko‘rib chiqish jarayoni:
O‘qishini boshqa OTMga yoki shu OTM ichida ko‘chirish uchun onlayn ariza topshirgan talabalar murojaatlari 2025-yil 22-avgust kuni soat 14:00 da ko‘rib chiqiladi.
Manzil: “B” binosi, 103-xona.
Barcha talabalar belgilangan vaqt va joyda shaxsan ishtirok etishlari kerak. Ushbu jarayonda talabalarning hujjatlari ko‘rib chiqiladi hamda qaror qabul qilinadi.
Diqqat: belgilangan muddatdan kech qolgan yoki noto‘g‘ri to‘ldirilgan arizalar qabul qilinmaydi.